Tábor Dogmania

01.08.2009 20:12

 

Tábor Dogmania (Slavětín u Slavonic)

4. - 11.7.09

     Na tábor jsem se přihlásila opravdu na poslední chvilku. Sice jsem o něm věděla už od jara, ale bylo hned plno. Pak se mě náš figurant Petr Beneš zeptal, jestli nechci jet, že tam jede, ale nevěděl, že je obsazeno. No a pak se naštěstí uvolnilo pár míst a bylo to jasný:). Počasí nám moc nepřálo (první den jsem se spálila a od druhého byly přívalové deště) ale ve stanu jsem to s Brucem přežila. Tábor se dělil na obedience (Kristýna Másilková) a sportovní kynologii. Poslušnost vedly výcvikářky Petra Rohlenová (pokročilí) a Jarka Sobotková (začátečníci a mladí psi), figuroval David Rohlena a Petr Beneš. Kupodivu na celém táboře byly celkem jenom tři borderky( z toho jedna výcvikářky Másilkové, jedna na obedience a jediný Bruce na všestraný výcvik).  

     Ve skupince jsme byli se dvěma velkými černými kníračkami ( Dona a Gina), chodským psem (Gery), německým ovčákem (Sid), rotvajlerem (Ben), chesapeake bay retrieverem (Zero) a měli jsme skvělou výcvikářku Jarku Sobotkovou. Každé ráno jsme chodili na šestou hodinu na stopy, dopoledne a  odpoledne jsme měli chvilku poslušnost a večer obrany. 

     Tábor se mi moc líbil, naučila jsem se zase spoustu nových metod a vyslechla užitečné rady od prima lidí. Příští rok bych určitě jela zase.

Tady jsou nějaké fotky (autorkami jsou Melanie Novotná - všechny fotky zde www.psiska.eu/dogmania/galerie.htm a Jarka Sobotková daches.rajce.idnes.cz/Dogmania_2009/